Mezi Londýnem (letiště Luton) a Brnem má Wizz Air létat třikrát týdně. Přesné datum začátku provozu nové linky zatím brněnské letiště nezná, ale na webových stránkách WizzAir.com již je možné objednat letenku z Brna do Londýna na 16. prosince 2010 za 269 korun.

Do Londýna na letiště Stansted z Brna již létá RyanAir. Wizz Air se tedy rozhodl zápolit s vůbec největším evropským Low Costem, z čehož budou jistě zájemci o leteckou přepravu mezi ČR a Londýnem těžit.

Že letadla nových linek zůstanou nevyužita, se brněnské letiště neobává. „Kapacita letů je momentálně uměle podhodnocená. Dlouhé roky se od nás létalo do Londýna denně a lety měly vysokou vytíženost. Teď se tedy vrátíme do normálu a další tři lety, které přibudou v prosinci, potenciál ještě určitě mají. Kdyby to Wizz Air dobře necítil, tak se do toho nepouštěl,“ uvedl ředitel brněnského letiště Tomáš Plaček.

Letiště Londýn Stansted, doprava do centra Londýna

STANSTED EXPRESS – cesta tímto vlakem do centra Londýna trvá cca 45 minut (nádraží Liverpool Londýn – City). STANSTED EXPRESS jezdí denně po 20 minutách. Vlaky nejezdí mezi 00:30 a 05:30 hod. Vlak na letišti „staví“ přímo pod odbavovací halou.

Letiště Londýn Luton, doprava do centra Londýna

Vlakem: cesta trvá 30 – 60 minut. Nádraží není přímo na letišti, ale jezdí k němu kyvadlová doprava zdarma, vlaky First Capital Connect jezdí čtyřikrát za hodinu.

Autobusem a Mikrobusem: National Express, Green Line č. 75, nebo EasyBus č. EB2, jezdí každých 20 minut, cesta trvá přibližně 90 minut.