Pro všechny cestovatele je tady skvělá novinka! Nízkonákladová letecká společnost Wizz Air Abu Dhabi spustí 6. října 2023 novou linku spojující Abú Dhabí s městem Erbíl. To znamená, že přibyde možnost objevovat krásy a kulturu obou těchto úžasných míst. Lety budou dostupné dvakrát týdně, každé pondělí a pátek.

Erbíl, hlavní město iráckého Kurdistánu, nabízí spoustu zajímavých míst a památek, které stojí za prozkoumání. Nejvýraznější a nejzajímavější z nich je citadela v Erbílu. Jde o starobylou pevnost umísněnou nad městem. Když do tohoto historického komplexu zavítáš, zavede tě to do minulosti a umožní nahlédnout do bohaté historie oblasti. Uvnitř citadely nalezneš fascinující muzeum a mnoho budov s unikátní architekturou.

Irácký Kurdistán

Jestli tě zajímá místní náboženská architektura, určitě navštiv Mešitu Jalil Khayat. Tato nádherná mešita je symbolem víry a kultury. Její architektura s výraznými minarety a elegantními kupolemi je skutečně působivá a zaujme každého návštěvníka.

Irácký Kurdistán

Kromě toho Erbíl nabízí malebné trhy a bazary, kde můžeš ochutnat místní dobroty, nakupovat ručně vyráběné suvenýry a nasát atmosféru města.

Jestli tě tohle vše láká, začni plánovat svůj nezapomenutelný výlet. Objevíš jak krásy a půvab obou úžasných destinací, tak jejich okolí.

Aktuálne najdeš nejlevnější kombinace od ledna do března. Ceny začínaji na zhruba 9 000 Kč.