Zpáteční letenky + ceny včetně všech poplatků: Vídeň – Barcelona 2 843 Kč (Barcelona Airport BCN) volné termíny říjen a listopad 2010, lety operuje Austrian Airlines. Rezervovat můžete na akční letenky Barcelona, pokud se chcete do španělské Barcelony podívat dříve zkuste rezervaci na levné letenky TipTravel.

Letiště Barcelona (BCN) je přibližně 13km od centra Barcelony. Jezdí sem příměstský vlak (odjezd každých 30min.), cesta na hlavní vlakové nádraží Sants stojí 2.20€ a trvá přibližně17minut.

Druhou možností je použít Aerobus, ten jezdí z letiště do centra přibližně každých 15minut a staví u všech terminálu letiště, ovšem je o něco dražší – 3.75€.

Pokud chcete opravdu ušetřit, využijte linkový autobus (linky číslo 105 a 106), spoje jezdí přibližně každou půl hodinu a stojí jen 1.05€. Linkové autobusy staví u terminálů B a C, cesta do centra trvá přibližně půl hodiny.

Barcelona je hlavním městem španělského Katalánska, současně je i hlavním městem stejnojmenné provincie. Leží při pobřeží Středozemního moře na severovýchodě Španělska. Po hlavném městě Španělska Madridu je druhým největším španělským městem s 1,5 milionu obyvatel, v celé aglomeraci ovšem žije téměř 3 miliony obyvatel. Barcelona je mimo jiné protkána množstvím originálních architektonických staveb Antoni Gaudího a jeho současníků.